تهران - کوی نصر( گیشا) ،بین فاضل شمالی و شهید سبحانی (یازدهم)، پلاک ۱۸۰، واحد ۴

چرا باید حتما قبل از خواب صورتمان را بشوییم

چرا باید حتما قبل از خواب صورتمان را بشوییم :

- پوست برای بازسازی به زمان نیاز دارد

ما به خواب شبانه کافی نیاز داریم تا پوستی خوبی داشته باشیم .هنگام تقسیم میتوز پوست ترمیم می شود و این در صورتی انجام می شود که پوست تمیز و بدون هیچ مواد آرایشی ای باشد.

- از آسیب های پوست جلوگیری می کند.

اگر مداوم پوستتان را نشویید و تمیز نکنید بیشتر مستعد جوش و بسته شدن حفره های پوستی هستید . آرایش شما همچنین ممکن است مکان مناسبی برای باکتری هایی باشد که روزانه در اثر برخورد با تلفن همراه ، تجهیزات باشگاه و سایر مردم وارد بدنتان می شوند .

- ممکن است به چشمانتان آسیب بزنید

اگر هر روز با چشم هایی سیاه همانند راکون از خواب بیدار میشوید بدین معنی است که ریملتان را به طور کامل پاک نکرده اید . این کار باعث مشکلات فراوانی همچون خارش چشم به خصوص در ناحیه قرنیه ، چشمک زدن غیرارادی چشم ، تورم چشم ها ، گل مژه و سایر آسیب های چشم می گردد.

- از چروک پوستی جلوگیری می کند

آرایش ممکن است رادیکال های آزاد محیط را جذب کند و درصورتی که پوستتان را نشویید این رادیکال ها باعث تخریب بافت کلاژن شده و سبب ایجاد چین و چروک می شوند.

- باعث عملکرد بهتر محصولات پوستی می شود

هنگامی که میخوابید پوستتان به طور طبیعی بازسازی و ترمیم می شود اگر قبل از خواب پوستتان را بشویید این عملکرد بهتر و بیشتر می شود . در طی روز پوستتان در برابر عوامل مهاجمی همچون اشعهUV و آلودگی ها مبارزه می کند. بهترین زمان برای استفاده از کرم ها برای صاف شدن پوست عصر است و همچنین باعث آرامش پوست در زمان خوابتان میشود.