تهران - کوی نصر( گیشا) ،بین فاضل شمالی و شهید سبحانی (یازدهم)، پلاک ۱۸۰، واحد ۴

بهترین و بدترین خوراکی ها برای جوش

بهترین و بدترین خوراکی ها برای جوش :

بدترین ها :

- شیر

هرچه بیشتر شیر مصرف کنید بیشتر پوست خود را مستعد جوش می کنید مخصوصا شیر پرچرب . دانشمندان این مسئله را به هورمون هایی که گاو زمانی که باردار است تولید می کند ربط داده اند.

- شکر و برخی از کربوهیدرات ها

اگر شما زیاد جوش میزنید احتمالا از نوشیدنی هایی همچون سودا و کربوهیدارت هایی همچون نان سفید ،برنج سفید و کیک زیاد استفاده می کنید. شکر و کربوهیدارت سریعا وارد خون می شوند و بدنتان مقدار زیادی انسولین تولید می کند تا قندخون را کاهش دهد و این مسئله باعث تحریک هورمون هایی می شود که باعث چرب شدن پوست می شود.

بهترین ها :

- سالمون

این ماده حاوی امگا3 است که باعث کاهش تورم پوست می شود همچنین باعث کاهش تولید پروتئینی به نام IGF-1 میشود که عامل اصلی ایجاد جوش صورت است .

- آجیل

افرادی که زیاد جوش می زنند معمولا ویتامین E و سلنیوم پایینی دارند . این ویتامین ها از سلول ها دربرابر آسیب و عفونت محافظت می کنند . بادام ، بادام زمینی دارای مقدار فراوان این ویتامین هت هستند.

- صدف

این ماده حاوی زینک است که بسیار برای پوست شما مفید و حائز اهمیت است . با عث کشته شدن باکتری هایی میشود که ایجاد جوش می کنند. همچنین به بدن کمک می کند تا از ایجاد موادی که باعث تورم می شوند جلوگیری کند .

- غذاهایی با فیبر بالا

این رژیم غذایی به کنترل قند خون کمک می کند که باعث کاهش ایجاد جوش می شود . غلات صبحانه ، لوبیا ، سیب و هویج دارای مقدار قابل توجهی فیبر هستند .