تهران - کوی نصر( گیشا) ،بین فاضل شمالی و شهید سبحانی (یازدهم)، پلاک ۱۸۰، واحد ۴

تاریخچه رنگ مو

تاریخچه رنگ مو :

-در عصر باستان مصریان از حنا برای پوشانندن موهای خاکستری خود استفاده می کردند و بقیه رنگ ها را غالبا از زردچوبه ، پوست گردو سیاه ، وسمه ، خاک سرخ و تره فرنگی تهیه می کردند .

-در روم باستان پزشکی به نام Galen دستورالعمل ساخت رنگ سیاه را بوجود آورد.

-در سال 1800 شیمیدانی به نام William Henry Perkin به طور اتفاقی هنگامی که در تلاش برای درمان مالاریا بود ترکیبی کشف کرد که به طور دائمی رنگ مو را تغییر میداد.

- در سال 1860 برای اولین بار از هیدروژن پراکسید برای دکلره کردن موها استفاده شد که توسط شیمیدانی به نام دکتر Dr. August Wilhelm von Hofmann صورت گرفت . - در سال 1907 اولین رنگ موی بلوند توسط Eugene Schueller در پاریس تولید شد آن زمان این محصول را Aureole نامید ولی با گذر زمان نامش را L’Oréal گذاشت. -در سال 1931 فیلمی با نام بلوند پلاتینی ساخته شد که شخصیت اصلی فیلم که نامش Howard Hughes بود رنگ مو خاصی داشت که از آن پس بیشتر خانم ها موهای خود را همانند این بازیگر کردند . این رنگ همه گیر شد و نام رنگ بلوند پلاتینی در اصل از نام این فیلم گرفته شده است .

-تا قبل از سال 1968 آمریکایی ها می بایست در پاسپورتشان رنگ موهایشان را نیز ذکر می کردند . ( چون تا قبل از این سال استفاده از رنگ مو زیاد فراگیر نشده بود .)